Stavby

Stavba moderného rodinného domu

Uvažujete o stavbe rodinného domu? Vybrali ste si už stavebný materiál? Ak nie, pouvažujte nad požadovanými vlastnosťami a vyberte si z množstva produktov práve ten, ktorý Vám bude najviac vyhovovať.
Skúste si najprv zadefinovať Vaše požiadavky a hľadajte ideálne riešenie. Mohlo by vyzerať aj nasledovne:

1. Použitie ekologických materiálov.
2. Normám vyhovujúce statické vlastnosti.
3. Výborné tepelno izolačné vlastnosti.
4. Výborné zvukovo izolačné vlastnosti.
5. Spoľahlivosť.
6. Tvarová stálosť.
7. Jednoduchá montáž, stavba.
8. Výhodná cena.
9. Zdravotná nezávadnosť.
10. Vysoká požiarna odolnosť.

Keď budete uvažovať o stavbe rodinného domu podľa týchto kritérií, budete sa určite zaujímať o tehly, drevo, betón, rôzne izolačné materiály, či rôzne spôsoby stavebných konštrukcií. Ich vhodnou kombináciou je možné dosiahnuť očakávaný efekt. V každom prípade je rozumné uvažovať o rôznych alternatívach vopred a vybrať si tie správne materiály a technológie tak, aby Váš dom bol naozaj nadčasový, moderný a spĺňal všetky Vaše požiadavky a predstavy.

Čo je nízkoenergetický dom?

V súčasnej dobe sú nízkoenergetické domy nielen trendom, ale hlavne jediným možným riešením. Aj naša legislatíva sa prispôsobila okolitému vyspelému svetu a dnes sú požiadavky na „štandardný“ rodinný dom rovnaké, aké boli donedávna kladené na „nízkoenergetický“ dom a po roku 2020 musí každá novostavba prakticky byť „pasívnym“ domom. Z energetického hľadiska dokážu moderné domy ušetriť nemalé prostriedky. A hoci sa pojem nízkoenergetický dom spájal a stále spája prednostne s nízkou spotrebou energie, ani ostatné jeho charakteristiky nie sú zanedbateľné. Na moderný dom sa pozeráme ako na komplexný celok, ktorý vytvára prostredie optimálne pre jeho obyvateľov a zároveň je maximálne šetrný k okoliu. Takže vytvárame pre ľudí dobré miesto pre život a snažíme sa pritom minimalizovať nielen energetickú spotrebu, ale aj celkovú energetickú a enviromentálnu „stopu“ daného objektu.